Publikace - emdekor

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Markéta Egemová  &   Petra Štěpová - Pružné náramky

Šperky z korálků jsou originální ve svých barvách, vzorech či ve svém provedení. Nyní se navíc stávají znovu módním trendem. Historie jejich výroby sahá několik staletí do minulosti, nejznámějšími a světově proslulými výrobci jsou bezesporu severoameričtí indiáni, práce s korálky je dodnes jejich tradičním řemeslem.


V Čechách má výroba korálků také svoji historii, v podhůří se navlékáním a tříděním sekaného skla živily často celé rodiny. Kvalita a obliba českých skleněných perliček, což je oficiální označení pro korálky, je věhlasná po celém světě.


Nyní je zde nabízena jedna zcela nová a originální technika - tkaní s korálky na pružné osnově.
Sešit inspiruje množstvím barevných  kombinací a vzorů a s trochou trpělivosti a cviku je možné podle něj vyrobit jedinečný šperk. Práce s korálky je krásná, umožňuje seberealizaci, uplatnění představivosti a fantazie a navíc ji lze využít jako skvělý způsob relaxace. Je zde nabídnuto mnoho nápadů a tipů, od jednoduchých úzkých náramků, jejichž výrobu zvládnou i děti školou povinné, až po široké slavnostní  manžetové náramky a náhrdelník pro náročné.

Sešit lze koupit v knihkupectvích v oddělení hobby nebo objednat přes email uvedený v kontaktech. Cena je 60Kč za kus + poštovné. 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky